„Vasara greita ir nuostabi, mėgsta ją visi…“

Pirmosiomis vasaros dienomis mūsų globos namai pasipuošė gėlėmis. Visus džiugina nuostabūs žiedai, kvapai, prisiminimai.

Plinkšių globos namuose – linksma ir prasminga popietė skirta Tėvo dienai paminėti. Minėjome Šeimos dieną, sveikinome bendruomenės narius gimusius gegužės mėnesį. Plinkšių moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Šerkšnėnų kultūros centro meno vadovo Gintaro, popietę papuošė skambiomis dainomis.

Siekdami bendrystės tarp globos namų, Plinkšių globos namų kolektyvas 2010 m. pakvietė keletą artimiausių partnerių ir pradėjo vykdyti projektą “Nesustok pusiaukelėje”. Siekdami labiau pažinti vieni kitus, nutarėme perduoti estafetę kolegoms. Ir taip jau 14 metų šio projekto vėliava keliauja vis į kitus globos namus. Šiemet mus pakvietė Ylakių globos namų bendruomenė.

Artėjant savaitgaliui Plinkšių globos namuose smagi Jonų šventė. Mūsų bendruomenėje gyvena trys Jonai ir dirba nuostabi Janina. Pasveikinti varduvininkus ir smagiai kartu praleisti laiką, atvyko Laižuvos kultūros centro daininkai. Jie dovanojo savo skambias dainas, gražius palinkėjimus, šiltą bendravimą. Popietės metu sukome laimės ratą, kūrėme eiles, šokome, ieškojome paparčio žiedo. Sveikinome ne tik varduvininkus, bet ir šį mėnesį švenčiančius gimtadienį. Globos namuose gyvenantis Virginijus prigaudė žuvies, iš kurios darbščios virėjos, kaimiškoje lauko krosnyje, virė žuvienę. Buvo smagu, linksma ir labai skanu.

Popietė “Pasidaryk muiliuką pats “, kurią organizavo individualios priežiūros darbuotoja Aldona. Jai į pagalbą atskubėjo “Šarlotės kūryba“, kuri padėjo gyventojams pasigaminti po muiliuką. Gamybos metu prisiminėme iš ko buvo gaminamas muilas, kokia jo nauda žmogui . Taip pat pasivaišinome Aldonos užaugintomis naminėmis uogomis ir ragavome kitokios beržų sulos. Na o “Šarlotės kūryba“ pažadėjo dar atvykti kitai edukacijai.

Globos bendruomenės nariai dalyvavo sveikos mitybos mokymuose, kuriuose atnaujino žinias ir aktyviai dalyvavo fizinio aktyvumo mankštoje. Sveika mityba ir fizinis aktyvumas yra vieni iš pagrindinių veiksnių, padedančių išlaikyti gerą sveikatą.