Su pirma pavasario diena, su šiltais saulės spinduliais, kurių taip laukėme.

Plinkšių globos namuose apsilankiusi Kauno paramos ir labdaros fondui “Susivieniję gerumui” atstovaujanti savanorė Rita Vainauskaitė, paskatino globos namų bendruomenę prisidėti prie pagalbos ukrainiečiams, ginantiems savo šalį. Metras po metro ir tinklas baigtas …

Malda – tai laikas skirtas Dievui, laikas kai sugrįžtame į savo sielos gelmes. Tyrimais įrodyta, kad malda gali apsaugoti nuo ligų, o susirgus – greičiau pasveikti“, – tvirtina psichiatrijos profesorius Haroldas Koenigas iš Djuko universiteto ( JAV). Virginijus Palionis dalinosi malda su Plinkšių globos namų gyventojais ne tik įstaigos koplytėlėje, bet ir jų kambarėliuose.

Ko reikia moteriai? Šiek tiek švelnumo, meilės, šilumos…

Kovo 8 – osios proga Plinkšių globos namų bendruomenės vyrai sveikino visas dirbančias ir čia gyvenančias moteris. Skambiausius ir švelniausius akordus dovanojo muzikantas Gintaras.

“Raudonos nosies” akcija. Puikus psichinės sveikatos gerinimo renginys. Kiek gerų emocijų, nuostabos, šypsenų…

Kovo 19d. Plinkšių globos namuose praūžė Juozapinių Jomarkas. Buvo pagaminta verbų, suspaustas sūris, sukalta inkilų, išpilstyta skanios giros… Buvo puiki proga smagiai pasibūti, pavaišinti, pasivaišinti, išmainyti, pasidžiaugti atėjusiu pavasariu. Visi susirinkę juokavom, kartu šokom ir dainavom su Mažeikių rajono neįgaliųjų centro ansambliu „Skambesys“ ir šokių kolektyvu „Nenuoramos“.

Pasaulinė Žemės diena minima kovo 20-ąją. Žemės dienai pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Šios dienos pagrindinis tikslas – vienyti žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų žaliųjų namų, kviesti pamąstyti, kokiais gerais darbais galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo. Ta proga Plinkšių globos namų bendruomenė kartu su Sedos V. Mačernio gimnazijos moksleiviais ir mokytoja Inga Pačerinskiene dalyvavo viktorinoje, piešė, dalinosi tvarumo pavyzdžiais. Kalbėjome, kad reikia būti atsakingais žemės gėrybių naudotojais, ne kenkėjais.

Išvyka į Laižuvos miestelį Mažeikių rajone. Mus maloniai pasitiko Laižuvos kultūros centro direktorė su bendruomenės moterimis . Jos aprodė išpuoštas miestelio erdves, papasakojo kaip gimsta idėjos, kaip vyksta kūrybiniai darbai. Paskui susėdę prie arbatos puodelio aptarėme galimas bendras ateities veiklas , pasidalinome mintimis. Susiradome naujų draugų.

Skubame, skubame, ruošiamės Velykoms. Dažome kiaušinius su gera nuotaika ir įvairiomis technikomis…

Plinkšių globos namų vadovai aplankę gyventojus Velykų išvakarėse ne tik linkėjo sveikatos, bet ir linksmai atšvęsti Velykas. Todėl šį šventinį rytą darbuotojai tikrai visus nustebino. Sveikinimus su gražiu Prisikėlimu lydėjo ir mažųjų putpelių garsai. Sakoma kokia nuotaika bus per Velykas, tokie bus ir visi metai.

Pavasaris atėjo, Velykos – praėjo. Nuoširdžiai dalijomės kiaušinių marginimo technikomis, ridenome ir rinkome tvirčiausią kiaušinį. Kaip visada nugalėjo draugystė. Prieš Atvelykį Plinkšių globos namų bendruomenę aplankė Irena Meižienė su savo velykinėmis dekoracijomis .

Plinkšių globos namuose fotomenininko, meno kūrėjo , Mažeikių krašto premijos laureato, Lietuvos fotomenininkų sąjungos garbės nario, daugelio apdovanojimų, atvirukų komplektų, foto albumų autoriaus, Mažeikių Garbės piliečio Jono Strazdausko fotografijų paroda “ Spalvų paletė”.

Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos mokiniai atvyko pas Plinkšių globos namų gyventojus su gražia pavasarine programėle. Jaunieji moksleiviai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Kaip gera, kai pedagogai moko vaikučius gerbti senelius, o šie turi galimybę dėkoti jaunajai kartai už dėmesį. Labai svarbus ryšys tarp kartų.

Visada svarbu prisiminti, kad kiekvienas žmogus yra skirtingas, todėl raskite tai, kas jums tinka labiausiai ir kas jums suteiks malonumą bei motyvaciją mankštai!

Virėja Regina kartu su individualios priežiūros darbuotoja Regina vykdė veiklą „Itališka popietė su kava ir lazanija“. Veiklos metu gyventojams buvo pristatyta itališka virtuvė, kurios vienas iš pasididžiavimų – lazanija. Gyventojai turėjo galimybę ne tik paragauti ką tik iškeptos lazanijos, tačiau susipažino ir su itališkos virtuvės subtilybėmis.

Vaidos dėka, gyventojai išbandė naują veiklos formą – tapybą pirštų pagalba su tam skirtais dažais. Piešinių tematika – pavasaris. Gyventojai aktyviai įsijungė į veiklą, įgavo gerų emocijų.