Gruodžio 3-oji – Tarptautinė Neįgaliųjų diena. Šią dieną globos namų bendruomenė pasidalino pamąstymais kaip žmogus gali prisitaikyti prie negalios. Išbandė piešimą užrištomis akimis, žaidė, dainavo bei palinkėjo vieni kitiems gerumo, tikėjimo, sveikatos…

Tradicinis Advento vainikas Plinkšių globos namuose. Nupintas ir pašventintas nepaisant krentančių snaigių. Pasiruošimas Kalėdoms suteikia daug gerų emocijų. Pradedant pačių gamybos Adventiniu kalendoriumi ir baigiant puošniomis eglutėmis, sukurta kalėdinė aplinka. Ji primins globos namų gyventojams ir įstaigos svečiams apie ateinančias laukiamas šventes.

Gruodžio 6 dieną Plinkšių globos namuose svečiavosi Mažeikių Politechnikos mokyklos etnokultūros ir muzikos būrelių nariai. Mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Dalios Gromienės demonstravo paruoštą kompoziciją “Advento papročiai ir tradicijos”. Dėkojame mokytojai ir moksleiviams už nuoširdų bendravimą ir primintus mūsų kraštui būdingus senuosius Kūčių papročius.

Globos namų kieme suspindo kalėdinė eglutė. Jos įžiebimo šventėje dalyvavo gausus būrys bendruomenės narių, kaimo žmonių, svečių. Buvo visko – dainų, šokių, tradicinės kakavos su meduoliais, na ir žinoma Kalėdų senelis. Jis visus užbūrė savo dainomis. Buvo puikus laikas.

Artėjant Kalėdoms – nutinka daug gražių dalykų. Tokį stebuklą patyrė ir Plinkšių globos namų gyventojų būrelis, atvykę į svečius pas mažuosius Mažeikių vaikų darželio “Delfinas“ vaikučius. Buvo nuostabi popietė. Nuoširdi padėka vaikučiams ir darželio darbuotojams už puikiai praleistą laiką.

Kalėdų senelis savo rezidenciją jau įsikūrė Plinkšių globos namuose. Šiandien pirmieji ją aplankė Sedos V. Mačernio gimnazijos mokiniai. Jie ne tik Kalėdų seneliui, bet ir globos namų bendruomenei dainavo, skaitė linkėjimus, vaidino, dovanojo atvirukus, žvakes, keptus angeliukus. Kalėdų senelis neliko skolingas – apdovanojo vaikus saldumynais. Buvo nuostabu. Kalėdų senelio rezidencijoje -Buožėnų pagrindinės mokyklos – daugiafunkcinio centro vaikučiai. Ir vėl edukacija, dainos, pokalbiai su seneliu. Gražus kartų bendravimas. Kalėdų Seneliui, jo Snieguolei ir Elfams šiandien suteikė daug džiaugsmo į Plinkšių globos namus atvykę Mažeikių r. Sedos lopšelio-darželio ,,Jurginėlis”, priešmokyklinio ugdymo “Bitučių” grupės vaikučiai. Rezidencijoje lankėsi ir Kalnėnų progimnazijos mokiniai. Kartu su Kalėdų seneliu dalyvavo edukacijoje. Vaikai dovanojo savo pačių pagamintą adventinę eglutę, kuri buvo prikelta antram gyvenimui. Vyko pasirodymas apie adventą. Kalėdų senelio rezidencijoje pats įkarštis. Šiltus jausmus Plinkšių globos namuose laikinai apsigyvenusiam Kalėdų seneliui ir nykštukams (globos namų gyventojams) dovanojo didelis būrys Mažeikių Pavasario progimnazijos 5D klasės moksleiviai. Vaikai lydimi savo mokytojos ir tėvelių, dovanojo gyventojams ne tik savo dainas, nuostabų šokį bet ir su meile, kartu su tėveliais paruoštas dovanėles. Mamos dainavo, Kalėdų senelis, kurį įkūnijo iš Šerkšnėnų kultūros centro atvykęs muzikantas Gintaras, taip pat ne tik dainavo bet ir grojo. Aplankyti buvo visi, net ir negalintys ateiti į šventę. Specialių dovanų sulaukė ir Globos namuose gyvenantis Katinas.

Kalėdų senelis su savo nykštukais Plinkšių globos namuose nenuobodžiauja. Netikėti svečiai iš Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos padovanojo nuostabią programą, kuri sušildė visų širdis. O Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos moksleiviai su trenksmu uždarė Kalėdų senelio rezidenciją Plinkšių globos namuose. Dėkojame mokytojui ir puikiems mažiesiems muzikantams už dovanas ir programą.

Globos namų bendruomenė, kaip ir kasmet, prie kūčių stalo susirinko truputį anksčiau. Sedos parapijos kunigas V. Palionis vakarienę pradėjo malda, skaitė ištrauką iš evangelijos apie Kristaus gimimą. Išklausę direktorės palinkėjimus, laužėme kūčių plotkelę ir su meile dalinomės visi gyvenantys ir dirbantys. Tikėjimas mus šildo, apgaubia meile ir suteikia viltį.

Dar žingsnis, dar Kūčių vakarienė, dar gilūs apmąstymai… ir Kalėdos. Negalime jų sulaukti nepadėkoję. O padėkoti dar norime K. Jagmino pradinės mokyklos bendruomenei už kalėdines dovanėles gyventojams, “Vyturio “ pradinei mokyklai už puikų muzikinį sveikinimą, Merkelio Račkausko gimnazijai už nuostabią verpstę, vaikų darželiui “Berželis” už nepakartojamus laiškus, UAB “Justepa” už kalną vaisių, kasmetiniam mūsų geradariui už medų, Raudonojo kryžiaus savanorėms už apsilankymą, bendravimą ir dovanėles…. Dėkojame visiems  kurie gerbiate senatvę, kurie dalinatės šventiniu džiaugsmu ir šiluma.

Kalėdos, Kalėdos, Kalėdos… Pas mus – džiaugsmas, linksmybės, juokas… Linkime ir jums džiaugtis. Būkite laimingi …

Linksmas žmogus – laimingas žmogus . Kokias linksmybes šiandien dovanojo Plinkšių globos namų bendruomenei atskubėjęs Kalėdų senelis su savo Snieguole ir stebuklinga Panda !!! Buvo nuostabu . Šypsokitės, džiaukitės ir liga bus lengvesnė ir skausmas mažesnis. Lai ateinantys metai dovanoja daugiau tokių akimirkų.