„Birželio dienos tarsi laiko skubančio malūnai

Vos spėja malti įvykius, ketinimus, planus. 

Talpina mėnesy  garbingą Tėvo dieną,

Paparčio žiedo paslaptį, mergaičių vainikus“.

Pasitinkant pirmąjį vasaros sekmadienį Plinkšių globos namų bendruomenė dalyvavo Šv. Mišiose, skaitė eiles skirtas tiems Tėčiams, kurie dar su mumis ir amžinas prisiminimas tų, kurių jau nebėra. Nuoširdžiai dėkojame svečiui iš Tirkšlių Kristaus Karaliaus parapijos klebonui Petrui Smilgiui už bendradarbiavimą, pamokslą ir maldą kartu. Tariam ačiū klebonui V. Palioniui už tarpininkavimą.

ES „Žalioji savaitė“ Plinkšių globos namuose. Europos komisijos Aplinkos generalinis direktoratas pakvietė organizuoti renginius visoje Europoje per ES Žaliąją savaitę nuo 2023 m birželio 3 d. iki birželio 11 d. Siekiant propaguoti aplinkos politiką , diskutuoti tvarių, atsparių ir socialiai sąžiningų bendruomenių įgūdžių ugdymo temomis , Plinkšių globos namai prisijungė prie šios didelės iniciatyvos. Plinkšių globos namuose organizuojama eilė renginių . Prasidėjo diskusijos Globos namų Pojūčių sode „ Kvapai ir skoniai „, , „ Daržovių nauda žmogui „ , Pokalbiai prie Plinkšių ežero „ Mėlyna- žalia“. Globos namų gyventoja Danutė pristatė savo darbelį – iš saldainių popieriukų pagamintą gyvatę. Gyventojos Reginos iš panaudotų skardinių pagamintos pieštukinės pasipuošė nuostabiais karoliukais.„Žalioji savaitė“ Plinkšių globos namuose baigėsi skanaujant sveikuoliškus virėjos pagamintus desertus, žaliuosius kokteilius ir lankantis pas žolininkę Jadvygą Balvočiūtę. Ragavome žolelių arbatos, susipažinome su turtingu Lietuvos augalų pasauliu, sužinojome jų poveikį kūnui ir sielai, pasigėrėjome gamtos kvapais ir arbatų skoniais.  Gyventojai džiaugiasi, kad visa globos namų bendruomenė yra aktyvi, visuomeniška , pilietiška ir neabejinga gamtosauginiams iššūkiams.

“ Paskutinė pamoka kitaip“. Rodos taip neseniai startavo Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos ir Plinkšių globos namų bendras projektas „Pabūk , pajausk, artimą savo“ . Ir štai ką tik baigėsi paskutinė pamoka… Projektas buvo vykdomas su Plinkšių globos namų gyventojais ir Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos 7-11 klasių mokiniais ( Mokytoja Rasa Čičirkaitė.) Baigiamosios pamokos metu buvo skaitomi vaikų rašyti laiškai. Štai kaip atrodė mūsų senoliai vaikų akimis . Žodžiai iš laiškų : – „Patiko man pas jus ir groti, ir dainuoti, ir skaityti, nes visada matydavau ir jausdavau, kad tikrai kažkas klausosi, kad esu svarbus – tai „veža“, „Kitaip sakant jūs esate žmonės istorija“, „Ačiū, kad neprieštaravot kai mes kartais suklysdavom…“, „Lankydamasi pas Jus supratau, kad žmogų daro laimingą pokalbis, laukimas, viltis…“. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai už šiltą bendravimą, bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę gyventojams sudalyvauti jūsų pamokose. Gyventoja Vida moksleiviams padovanojo savo rankomis pasiūtus skambučius ir užrašytus žodžius. Bendrystė tarp kartų – neįkainojama.

Globos namų gyventojai lydimi darbuotojų turėjo galimybę sudalyvauti Kulinarinio paveldo degustavimo edukacinėje programoje Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre. Edukacinio užsiėmimo metu buvo žemaitiškai pasakojama apie senovės stalo tradicijas, žemaičių valgymo įpročius, kaip gaminami tradiciniai žemaitiški patiekalai: cibulynė, kanapynė, kastinys, silkė su karštomis bulvėmis… „Užsiskaninimui“ buvo pateikta kvapni žolelių arbata. Nuoširdžiai dėkojame edukatorei Daivai už galimybę sugrįžti prisiminimais į babytės virtuvę.

Joninės (Rasos) – viena svarbiausių Rėdos rato švenčių, kuri švenčiama nuo senų senovės iki šių dienų. Joninių tradicijos, apeigos, užkalbėjimai, dainos, siejamos su žmogaus laime, sveikata, sėkme, įvairių galių įgijimu, žolynų magija. Kartu su visa Lietuva šventė ir Plinkšių globos namų bendruomenė. Šventės dalyviai suko laimės ratą, sveikino Jonus, Janinas ir birželio mėnesį gimusius. Pabuvimas visiems drauge padėjo pajusti Joninių šventės dvasią… Ačiū vokaliniam ansambliui “Gyvenimo tango” už skirtas dainas ir eiles bei Remigijui Kudlai už įgarsinimą. Vasaros saulėgrįžos šventė, Trumpiausios metų nakties šventė, Joninės, Rasos, Kupolė…. Tiek daug pavadinimų turi trumpiausia metų naktis. Taip ir norisi Plinkšių globos namų gyventojams kartu su darbuotojais, įprasminti kuo daugiau gražių akimirkų…

Ir vėl Plinkšių globos namuose – Sveikatingumo diena. Šį kartą tema – „Mityba vyresniame amžiuje“. Diena prasidėjo bendra mankšta globos namų kiemelyje. Mažeikių Visuomenės sveikatos biuro dietistė Dovilė Balsė pateikė remokomendacijų, kaip reikia maitintis vyresniame amžiuje. Paaiškino , koks maistas tinka ir ko vengti sergant viena ar kita liga. Sveikos gyvensenos propaguotojas Alvydas Strigūnas Plinkšių globos namų bendruomenei atskleidė pagrindinius sveikos gyvensenos pricipus, kalbėjo apie kokybiškus natūralius produktus iš gamtos, vandens svarbą žmogaus organizmui. Pasisėmėme geros energijos gamtos apsuptyje ir visi kartu pasistiprinome sveiku, vitaminais praturtintu sveikuolišku desertu su ekologiškomis braškėmis.

Birželį užbaigėme Sedoje, švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Kur vyko Šv. Mišios , skirtos socialinių paslaugų teikimo senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims 30 – mečiui paminėti. Džiaugėmės , kad į bažnytėlę pavyko atvežti nemažą būrį gyventojų. Klebonas Virginijus Palionis sveikino visą bendruomenę ir linkėjo visiems Dievo palaimos. Visus sujaudino dainininko Mariaus Petrausko atliekamos giesmės ir dainos. Dėkojame visiems susirinkusiems už palaikymą, giesmes ir širdingą maldą.