Spalio 1 d. minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ja skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, ugdyti pagarbą senstančiam žmogui. Plinkšių globos namuose vykusiame renginyje, skirtame Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti, susipynė jaunystė ir senatvė. Koncertuojant Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos Sedos skyriaus mokiniams bei Mažeikių „Vyturio“ pradinės mokyklos 2-4 klasių moksleiviams – globos namų gyventojus užliejo įvairiapusiai jausmai. Kai kas juose pamatė savo anūkus, kai kas prisiminė kaip augo jų vaikai. Na o kai mažieji apkabino – iš jaudulio sutvisko ir ašara…

Įsibėgėjant mėnesiui Plinkšių globos namų bendruomenė, kaip ir kasmet, sulaukė savo draugų – Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos jaunųjų Šaulių, lydimų savo vadės Gražinos Mitkuvienės. Iškrovus iš mašinos geros valios žmonių paaukotas rudens gėrybes, pokalbį pratęsėme globos namų salėje. Pasivaikščiojus po įstaigą, pakalbinus gyventojus, mūsų draugai išvyko su pažadu, grįžti prieš Šv.  Kalėdas.

Spalio viduryje, jau pradėjome galvoti apie ateinantį pavasarį… Siekiant džiaugtis ankstyvaisiais gėlių žiedais, Plinkšių globos namų bendruomenė nutarė į pievelę prisodinti krokų. Tikimės bus gražu, po žiemos, kai akys bus pasiilgusios spalvų.

Įsibėgėjant spaliui globos namų gyventojai nutarė aplankyti Mažeikių mieste esančius muziejus.  Lankantis Gramofonų muziejuje ir pabendravus su kolekcininku Gediminu Stasiūnu, iškilo prisiminimai iš praeities. 30 metų kolekcininko kaupti gramofonai, patefonai, mūsų gyventojams priminė senelių vakaruškas ar net jų pačių šokių vakarėlius ir jaunystės dienas. O Mažeikių muziejuje mūsų senjorai susipažino su Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto studentų baigiamųjų darbų paroda, Aleksandro Novako suaugusių dailės studijos tapybos ir keramikos darbų paroda, Lietuvos krepšinio 100-mečiui paminėti skirtais eksponatais ir Vestuvių papročių paroda ,,Vestuvės. Kulno užkerėjimas“.

Spalio mėnesį užbaigėme Šv. Mišiomis Plinkšių globos namuose už visus, amžinybėn išėjusius bei apsilankymu  Geidžių kapinėse, kuriose ilsisi buvę globos namų gyventojai.